Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki
Przedszkole Samorządowe w
Mieszkowicach
  • Logo Biuletyn Informacji Publicznej

Ramowy rozkład dnia w przedszkolu

8.00–13.00 – realizacja podstawy programowej

• 6:30 - 8:10
    Schodzenie się dzieci. Zabawy dowolne– stwarzanie sytuacji zabawowych służących realizacji pomysłów dzieci, zabawy konstrukcyjne, tematyczne, rozwijające uwagę i myślenie, wyzwalające twórczą aktywność i ekspresję dzieci, zabawy integrujące grupę. Inicjowanie rozmów z dziećmi. Praca indywidualna o charakterze wyrównawczo-stymulującym oraz z dzieckiem zdolnym.
  • 8:10 - 8:20
    Zabawy ruchowe, ze śpiewem, zestawy ćwiczeń porannych.
  • 8:20 - 8:30
    Przygotowanie do śniadania. Zabiegi higieniczne.
  • 8:30 - 9:00
    I Śniadanie. Doskonalenie umiejętności samodzielnego i kulturalnego spożywania posiłków.
  • 9:00 - 9:15
    Przygotowanie do zajęć edukacyjno-wychowawczych. Sprawdzenie listy obecności.
  • 9:15 - 10:15
    Zajęcia edukacyjne z całą grupą w oparciu o podstawę programową, obowiązujący w przedszkolu program wychowania przedszkolnego oraz programy autorskie opracowane przez nauczycielki. W grupach najmłodszych 3 i 4-latkach czas zajęć jest krótszy.
  • 10:15 - 11:15
    Zabawy swobodne i organizowane na świeżym powietrzu przy niewielkim udziale nauczyciela. Zajęcia ruchowe, wycieczki i spacery, zabawy tropiące i obserwacje przyrodnicze – poznanie środowisk przyrodniczych i społecznych w najbliższym otoczeniu przedszkola.
  • 11:15 - 11:30
    Przygotowanie do obiadu. Zabiegi higieniczne.
  • 11:30 - 12:00
    Obiad
  • 12:00 - 13:15
    Dzieci młodsze odpoczynek-leżakowanie. W tym czasie słuchanie lub oglądanie bajek, słuchanie muzyki relaksacyjnej. Dzieci starsze zabawy tematyczne, praca z dzieckiem zdolnym i z dzieckiem z potrzebami edukacyjnymi, zabawy dowolne.
  • 13:15 - 13:30
    Przygotowanie do podwieczorku. Prace porządkowe, zabiegi higieniczne
  • 13:30 - 13:45
    Podwieczorek
  • 13:45 - 16:00
    Ćwiczenia ogólnorozwojowe i samorzutna aktywność dzieci- ćwiczenia artykulacyjne, manualne, oddechowe, grafomotoryczne, rozwijające percepcję słuchową i wzrokową. Zabawy ruchowe i gry dydaktyczne, stolikowe, wg zainteresowań dzieci, zajęcia w małych zespołach. Zabawy na świeżym powietrzu. Rozchodzenie się dzieci.

Dzieci przebywające w przedszkolu 5-godzin mają możliwość korzystania z posiłków - I śniadania i obiadu.